تاریخ: ۰:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۱/۱۳

دايره فارغ التحصيلان سما به حول و قوه الهي از تيرماه ۱۳۸۵ شروع به كار نمود . با توجه به افزايش تعداد فارغ التحصيلان و به منظور فراهم كردن خدمات مناسب و تسريع توأم با دقت در صدور مدرك فارغ التحصيلي فرصت و زمان كافي براي بررسي فراغت از تحصيل دانشجو در نيمسال آخر تحصيلي […]

دايره فارغ التحصيلان سما به حول و قوه الهي از تيرماه ۱۳۸۵ شروع به كار نمود . با توجه به افزايش تعداد فارغ التحصيلان و به منظور فراهم كردن خدمات مناسب و تسريع توأم با دقت در صدور مدرك فارغ التحصيلي فرصت و زمان كافي براي بررسي فراغت از تحصيل دانشجو در نيمسال آخر تحصيلي دانشجو فراهم شد به همين منظور پرونده وي توسط دايره آموزش مربوطه بررسي و رفع نقص مي گردد . دانشجو نيز ۵ روز پس از آخرين امتحان براي تسويه حساب به دايره آموزش مراجعه نموده و پس از طي مراحل مختلف و ارائه مدارك و فيشهاي مربوطه و اخذ برگه تسويه حساب ،منتظر صدور مدرك تا۲۰ روز آينده مي ماند.
در اين مرحله بررسي مقدمات صدور گواهي نامه موقت براساس كارنامه صادره از آموزش مربوطه آغاز مي گردد تا در هر مرحله پس از بررسي توسط قسمت مربوطه به مهر و امضاء مي رسد :
۱- اداره امتحانات صحت نمرات مندرج دركارنامه را بررسي و تأييد مي كند .
۲- اداره آموزش مسائل آموزشي و كامل بودن مدارك لازم را براي فراغت از تحصيل بررسي و تأييد مي نمايد
۳- مدير گروه آموزشي مربوطه و يا رئيس اداره آموزش گذراندن كليه دروس توسط دانشجو را براساس سرفصل مصوب رشته مربوطه بررسي و تأييد مي نمايد .
۴- اداره فارغ التحصيلان با توجه به بررسي انجام شده در نيمسال آخر ، بررسي نهايي را انجام داده و با تعيين ميانگين كل و تاريخ فراغت از تحصيل نسبت به صدور گواهي نامه اقدام مي نمايد.
دانشجويان اين آموزشكده با نحوه و شرايط تسهيلات و باز پرداخت وامهاي قرض الحسنه بعد از فراغت از تحصيل آشنا شده و مي توانند با رعايت ضوابط از وامهاي بلند مدت صندوق رفاه دانشجويي – وام وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري – وام بودجه دولت استفاده نمايند. براي اين گونه از فارغ التحصيلان در ذيل مندرجات گواهينامه موقت قبل از محل امضاء عبارت مخصوص استفاده از تسهيلات درج مي گردد.
تحويل مدارك فارغ التحصيلان مشمول خدمت نظام وظيفه نيز براساس چارچوب ضوابط و قوانين ارسالي از سازمان نظام وظيفه براساس نامه شماره ۸۵/۲/۱۷/۷۰۱/۲/۲۳ مورخه ۲۴/۲/۸۵ مي باشد كه با ارائه يكي از مدارك مندرج در آن بخشنامه :
۱- دارندگان كارت معافيت دائم يا پايان خدمت دوره ضرورت .
۲- گواهي صادره از نيروي نظامي و انتظامي مبني بر استخدام در نيروهاي مذكور .
۳- گواهي صادره از نيروي نظامي و انتظامي مبني بر اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غيبت اوليه
۴- گواهي اشتغال به تحصيل يا خدمت در وزارت بهداشت – وزارت آموزش و پرورش – سازمان كشتيراني جمهوري اسلامي – آموزشگاه فنون هواپيمايي بلامانع است.
همچنين مدارك نهايي فارغ التحصيلان ( دانشنامه و كواهي نامه مصوب در سازمان مركزي و تأييد شده و دفاتر نظارتي و اداره كل امور فارغ التحصيلان دانشگاه ضمن بررسي مراحل صدور مدرك بر حسن اجراي آن نظارت كامل خواهند داشت و جهت اخذ اين مدرك بايستي گواهي نامه موقت از فارغ التحصيلان تحويل گرفته و در پرونده آنان بايگاني گردد.

دیدگاه ها بسته شده اند.